Szkolenie: Apache Cordova/Phonegap

(informacja o cenie na telefon)

Praktyczne szkolenie pozwalające poznać technologię PhoneGap/Cordova i nauczyć się tworzenia mobilnych oraz wieloplatformowych aplikacji.

Pokazujemy, jak tworzyć webowe aplikacje mobilne (HTML+Javascript), a następnie przenieść je na platformy mobilne tak, aby wyglądały i działały jak programy natywne.

Demonstrujemy wymagane narzędzia programistyczne i biblioteki niezbędne do kompilacji i dystrybucji oprogramowania na platformach mobilnych Apple i Android. Uczymy charakterystycznych dla aplikacji mobilnych schematów projektowych.

Tworzymy projekty wykorzystujące wtyczki platformy Cordova, pozwalające na obsługę sprzętu w aplikacji Javascript. Wykorzystujemy akcelerometr, GPS, aparaty cyfrowe, lokalne repozytorium plików, systemową przeglądarkę internetową, funkcje telefoniczne. Rozwijamy projekty bazujące na mapach cyfrowych.

Pokazujemy sposoby budowania aplikacji o wyglądzie zbliżonym do aplikacji natywnych, stosujemy różne skórki w zależności od wersji systemu mobilnego operacyjnego, uzyskując właściwe efekty graficzne z jednej bazy kodu źródłowego.

Porównujemy metody programowania z użyciem platformy Cordova z programowaniem natywnych aplikacji za pomocą Apple Xcode i Google Android SDK.


Wróć do listy szkoleń

Wszystkie ceny szkoleń podane są w kwotach netto.